Správne tehotenské oblečenie

Tehotenské oblečenie, teda konfekciu s vôľou pre rastúce bruško začínajú maminky nosiť vtedy, keď sa vo svojich pôvodných veciach cítia nepohodlne. Ak sa bojíte, že v takom oblečení nebudete vyzerať príťažlivo, presvedčíme vás o opaku. Môžete sa cítiť krásne, spokojne a pohodlne v jednom. Tehotenské bruško je treba si užiť čo najviac, kým sa premení na vytúženého človiečika. V článku vám poradíme, kedy nosiť tehotenské oblečenie, aké by malo byť, kedy a prečo nosiť tehotenský pás.

large_tyzden_tehotenstva-správna-tehotenská-bielizeňSprávne tehotenské oblečenie

Aké to je? Hlavne také, v ktorom sa budete cítiť sama sebou. Každá tehotná žena je krásna a oblečením to môže podčiarknuť. A hlavne, ak sa budete cítiť pohodlne v tom, čo nosíte bude to na
vás vidno.

 

Správna spodná bielizeň

Hneď na začiatku tehotenstva je vhodné vymeniť čipkované prádlo za bavlnené. Je to z toho dôvodu, že tehotné ženy sú náchylne na rôzne infekcie. Bavlnu môžete prať na vyššiu teplotu, poprípade ju aj
žehliť, prostredníctvom čoho ničíte baktérie. Tanga nohavičky vymeňte za celé, a tým zabránite prípadnej infekcii z konečníka. Urobte pohodlie aj vašim prsiam. Začínajú rásť prakticky hneď zo začiatku tehotenstva. Väčšia, športová alebo nevystužená podprsenka bez okostíc je určite na mieste.

 

Kedy začať nosiť tehotenské nohavice?

co-nosit-na-zaciatku-tehotenstva-tehotenské-tmavé-dámske-s-vysokým-bavlneným-pásom

Tie môžete nosiť odkedy vás začnú tlačiť vaše pôvodné. Niektoré mamičky začínajú v treťom mesiaci, niektoré v šiestom. Ako každé bábätko je iné, tak aj bruško. Poznáme dva typy nohavíc: s úplne nízkym sedom, ktoré končia pod bruškom alebo s vysokým bavlneným pásom, ktoré končí pod prsiami. Druhý typ je pohodlnejší, nezarezáva sa, bruško je chránene hlavne v studenom počasí a nevykúka von. Niektoré mamičky však vysoký pás neznesú. Obľúbené sú aj tehotenské legíny, ku ktorým môžete dopasovať v podstate akýkoľvek vrch.

 

Čo navrch?

K spomínaným legínam sú najvhodnejšie dlhé trička s riasením na brušku, tuniky alebo šaty. K legínam nenoste tričká do pása, pretože to môže pôsobiť nevkusne (podľa toho akú máte tehotenskú postavu). Ak ste na svoju postavu hrdá aj v tehotenstve, veľmi pekne vyniknú obtiahnuté šaty. V zimnom aj letnom období. Dlhé či krátke. Sú obľúbené najmä u slávnych mamičiek. Pomáhajú sa cítiť sebavedomo a sexy. Krásne a prirodzené šaty alebo tuniky sú tie, ktoré sú prestrihnuté pod prsiami alebo na bedrách. Vynosíte ich aj v období po pôrode, kedy bruško neodíde zo dňa na deň. Ďalším typom sú voľné šaty. Okrem toho, že sú stopercentne pohodlné, praktické, vhodné do budúcnosti, môžete v nich vyzerať romanticky „mamičkovsky“. Dávajte si však pozor, niektoré kúsky takého oblečenia môžu opticky zväčšiť vašu postavu. Radšej nakupujte s partnerom, či kamarátkami.
Nejedna budúca mamička vám povie, že najpraktickejšie a najpohodlnejšie sú pre ňu šaty. Ak vaše bruško však pohodlne neobídu klasické silonky alebo vás trápia opuchy, siahnite po tehotenských pančuškách, ktoré sú ako uliate na bruško.

 

tehotenstvo_tehotensky_pas

Čo na nôžky alebo Popoluška zo ma nebude

Opuchnuté nohy trápia nie jednu mamičku. Ak nie sú aj iné problémy, ktoré môžu byť znakom napr. preeklampsie, je všetko v poriadku. V lete vám postačia plátené baleríny, tenisky alebo šľapky. Horšie je to v zime. Kúpte si čižmy, či topánky o číslo väčšie a najvhodnejšie celokožené. Pretože koža má tendenciu sa roztiahnuť. Dnešok ponúka mnoho obchodov s tehotenskou konfekciu a naozaj nádhernými kúskami. Takisto je mnoho mamičiek, ktoré na tehotenských portáloch svoje veci predávajú vo výbornom stave a málo nosené. Ak by ste chceli ušetriť čo najviac, v secondhandoch nájdete super tehotenské veci „zababku“.

 

Tehotenský pástehotensky-pas-so-striebornym-vlaknom-detail-strieborná-farba

Tehotenský podporný pás má za úlohu chrániť vaše bruško nielen pred zimou, alebo aby nevykúkalo, ale malo mať omnoho dôležitejšiu úlohu. Chrániť vaše bábätko - jeho telíčko i zdravie. To znamená vyvarovať sa vplyvom žiarení, ktoré prechádzajú do bruška. Aké to sú? Dozviete sa v článku o elekromagnetickom smogu. Najúčinnejšou ochranou je tehotenský pás RelaxMaternity Silver, ktorý rastie spolu s bruškom. Pás má antistatické, liečebné a antimikrobiálne účinky striebra. Štruktúra tkaniny X-Static zabezpečí približne až 98% ochranu/tlmenie proti magnetickému vlneniu spôsobenému mobilnými telefónmi, rádiom, televíziou, atď. Pás bol klinicky testovaný a účinky striebra sú dokázateľné. Viac sa o ňom dočítate na našej stránke.

Pozrite si video - tehotenský pás

 

Krátka prezentácia tehotenského pásu