Správne tehotenské oblečenie

Tehotenské oblečenie, teda konfekciu s vôľou pre rastúce bruško začínajú maminky nosiť vtedy, keď sa vo svojich pôvodných veciach cítia nepohodlne. Ak sa bojíte, že v takom oblečení nebudete vyzerať príťažlivo, presvedčíme vás o opaku. Môžete sa cítiť krásne, spokojne a pohodlne v jednom. Tehotenské bruško je treba si užiť čo najviac, kým sa premení na vytúženého človiečika. V článku vám poradíme, kedy nosiť tehotenské oblečenie, aké by malo byť, kedy a prečo nosiť tehotenský pás.

large tyzden tehotenstva správna tehotenská bielizeňSprávne tehotenské oblečenie

Aké to je? Hlavne také, v ktorom sa budete cítiť sama sebou. Každá tehotná žena je krásna a oblečením to môže podčiarknuť. A hlavne, ak sa budete cítiť pohodlne v tom, čo nosíte bude to na
vás vidno.

 

Správna spodná bielizeň

Hneď na začiatku tehotenstva je vhodné vymeniť čipkované prádlo za bavlnené. Je to z toho dôvodu, že tehotné ženy sú náchylne na rôzne infekcie. Bavlnu môžete prať na vyššiu teplotu, poprípade ju aj
žehliť, prostredníctvom čoho ničíte baktérie. Tanga nohavičky vymeňte za celé, a tým zabránite prípadnej infekcii z konečníka. Urobte pohodlie aj vašim prsiam. Začínajú rásť prakticky hneď zo začiatku tehotenstva. Väčšia, športová alebo nevystužená podprsenka bez okostíc je určite na mieste.

 

Kedy začať nosiť tehotenské nohavice?

co nosit na zaciatku tehotenstva tehotenské tmavé dámske s vysokým bavlneným pásom

Tie môžete nosiť odkedy vás začnú tlačiť vaše pôvodné. Niektoré mamičky začínajú v treťom mesiaci, niektoré v šiestom. Ako každé bábätko je iné, tak aj bruško. Poznáme dva typy nohavíc: s úplne nízkym sedom, ktoré končia pod bruškom alebo s vysokým bavlneným pásom, ktoré končí pod prsiami. Druhý typ je pohodlnejší, nezarezáva sa, bruško je chránene hlavne v studenom počasí a nevykúka von. Niektoré mamičky však vysoký pás neznesú. Obľúbené sú aj tehotenské legíny, ku ktorým môžete dopasovať v podstate akýkoľvek vrch.

 

Čo navrch?

K spomínaným legínam sú najvhodnejšie dlhé trička s riasením na brušku, tuniky alebo šaty. K legínam nenoste tričká do pása, pretože to môže pôsobiť nevkusne (podľa toho akú máte tehotenskú postavu). Ak ste na svoju postavu hrdá aj v tehotenstve, veľmi pekne vyniknú obtiahnuté šaty. V zimnom aj letnom období. Dlhé či krátke. Sú obľúbené najmä u slávnych mamičiek. Pomáhajú sa cítiť sebavedomo a sexy. Krásne a prirodzené šaty alebo tuniky sú tie, ktoré sú prestrihnuté pod prsiami alebo na bedrách. Vynosíte ich aj v období po pôrode, kedy bruško neodíde zo dňa na deň. Ďalším typom sú voľné šaty. Okrem toho, že sú stopercentne pohodlné, praktické, vhodné do budúcnosti, môžete v nich vyzerať romanticky „mamičkovsky“. Dávajte si však pozor, niektoré kúsky takého oblečenia môžu opticky zväčšiť vašu postavu. Radšej nakupujte s partnerom, či kamarátkami.
Nejedna budúca mamička vám povie, že najpraktickejšie a najpohodlnejšie sú pre ňu šaty. Ak vaše bruško však pohodlne neobídu klasické silonky alebo vás trápia opuchy, siahnite po tehotenských pančuškách, ktoré sú ako uliate na bruško.

 

tehotenstvo tehotensky pas cierno biela fotografia

Čo na nôžky alebo Popoluška zo ma nebude

Opuchnuté nohy trápia nie jednu mamičku. Ak nie sú aj iné problémy, ktoré môžu byť znakom napr. preeklampsie, je všetko v poriadku. V lete vám postačia plátené baleríny, tenisky alebo šľapky. Horšie je to v zime. Kúpte si čižmy, či topánky o číslo väčšie a najvhodnejšie celokožené. Pretože koža má tendenciu sa roztiahnuť. Dnešok ponúka mnoho obchodov s tehotenskou konfekciu a naozaj nádhernými kúskami. Takisto je mnoho mamičiek, ktoré na tehotenských portáloch svoje veci predávajú vo výbornom stave a málo nosené. Ak by ste chceli ušetriť čo najviac, v secondhandoch nájdete super tehotenské veci „zababku“.

 

Tehotenský pás

Tehotenský podporný pás má za úlohu chrániť vaše bruško nielen pred zimou, alebo aby nevykúkalo, ale malo mať omnoho dôležitejšiu úlohu. Chrániť vaše bábätko - jeho telíčko i zdravie. To znamená vyvarovať sa vplyvom žiarení, ktoré prechádzajú do bruška. Aké to sú? Dozviete sa v článku o elekromagnetickom smogu. Najúčinnejšou ochranou je tehotenský pás RelaxMaternity Silver, ktorý rastie spolu s bruškom. Pás má antistatické, liečebné a antimikrobiálne účinky striebra. Štruktúra tkaniny X-Static zabezpečí približne až 98% ochranu/tlmenie proti magnetickému vlneniu spôsobenému mobilnými telefónmi, rádiom, televíziou, atď. Pás bol klinicky testovaný a účinky striebra sú dokázateľné. Viac sa o ňom dočítate na našej stránke.

Tehotenský pás v našej ponuke

Pozrite si video - tehotenský pás

Tehotenský pás

Krátka prezentácia tehotenského pásu