Škodlivosť žiarenia v tehotenstve

Každá žena, ktorá otehotnie má intuitívnu potrebu chrániť svoje nenarodené dieťa. Budúce mamičky sa snažia, aby prenatálny vývoj ich detí bol čo najzdravší. Samozrejme, je nutné vzdať sa fajčenia a alkoholu, ktoré prinášajú fatálne dôsledky. „Tehuľky“ sa snažia pomôcť vývoju svojho dieťatka aj obmedzovaním liekov, zmenou stravy, užívaním vitamínov a zmenami v sexuálnom živote. Často však zabúdame na negatívne pôsobenie elektromagnetického žiarenia, ktorého by sa mali tehotné ženy vyvarovať. Ak to nie je možné, mali by svoje nenarodené ratolesti pred ním chrániť dostupnými prostriedkami.

Škodlivosť žiarenia

zdroje elektromagnetickeho ziarenia mobil pocitac tablet elektrotechnika

Stop týmto žiareniam:

Nie je žiarenie ako žiarenie. Aj keď to slovo samo o sebe už na nás nepôsobí pozitívne. Tehotné ženy vedia, že sa musia vyvarovať röntgenu, pretože tento typ žiarenia môže poškodiť plod. Takisto tu patrí aj CT a vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

Áno, ale...

Niektoré štúdie uvádzajú, že so sonografickým vyšetrením by sa to tiež nemalo preháňať. Vedci uvádzajú, že má vplyv na vývoj mozgu alebo aj na DNA. Takže s ultrazvukom opatrne.

Každodenné áno, ale...

Elektromagentické žiarenie je všade okolo nás. Nedá sa mu 100% vyvarovať. Najviac rizikové sú mobily, pretože človek s nimi prichádza do styku neustále. Okrem nich smog vyžarujú všetky elektronické spotrebiče ako televízia, počítač, rádio, atď. Človek je niekedy tak presýtený smogom, že pociťuje bolesti hlavy, po prípade mu svetelné žiarenie odháňa spánok. Okrem toho sa karcinogénne ochorenia vyskytujú čoraz viac. Preto je žiarenie podrobené stále častejším výskumom. Predstavme si aký to má vplyv na nenarodené deti. Niektoré výskumy tvrdia, že malý, iné potvrdzujú vplyv na sústredenosť a možné prejavy hyperaktivity dieťaťa po pár rokoch.

Mobil v tehotenstve

Odporúča sa obmedziť používanie mobilného telefónu v tehotenstve. Určite tým nič nepokazíte. Portál najmama.sk uvádza výskumy, ktorých závery hovoria o negatívnych vplyvoch na mozog a poruchách hyperaktivity. Výsledok: elekromagnetické žiarenie má vplyv na správanie. Ďalšie zistenia hovoria o nižšej kapacite pamäti, nesústredenosti a nepozornosti.  

Ochrana  proti elektromagnetickému žiareniu

tehotensky pas so striebornym vlaknom proti elektromagnetickemu ziareniu klinický testovaný

Žiareniu zblízka je potrebné sa vyvarovať. Mobil by ste vôbec nemali nosiť pri brušku alebo vo vrecku. Doma ho mať od seba čím ďalej, minimálne však 0,5 m. Ak idete z domu, dajte si ho do kabelky do najvzdialenejšieho vrecka od bruška. To isté platí pre počítač. Ak používate notebook, nedávajte si ho na bruško a ideálne nie ani na stehná. Dajte si ho na stôl pred seba - aspoň do vzdialenosti 50 cm.

TIP: ak sa vám sedí nepohodlne a bolí vás chrbát alebo sedacie svaly, skúste fit loptu.

Najbezpečnejšia ochrana pred elektromagnetickým žiarením je tehotenský pás, ktorý tento smog od bruška odráža. Tehotenský pás má liečebné, antimikrobiálne a antistatické účinky striebra. Jeho štruktúra X-Static vlákna zabezpečí v priemere až 98% ochranu/tlmenie proti magnetickému vlneniu spôsobenému mobilnými telefónmi, rádiom, televíziou, atď.

Krásne sa prispôsobí postave a rastúcemu brušku. Prečítajte si viac a pozrite si video, ktoré pás názorne ukazuje. Účinky striebra sú nepopierateľné. Pás RelaxMaternity Silver bol klinický testovaný.