Behanie pre zdravie

beh a zdravie ucinky behania chudnutie beh pre zdravie behanie účinky

Začať behať vôbec nie je zložité. Pre začiatok budete potrebovať chuť a motiváciu. Každý z nás má inú motiváciu. Niektorí chodia behať, aby si vyčistili myseľ a zbavili sa stresu. Iní využívajú beh ako prostriedok na chudnutie. 

Kedy a kde behať

Behať môžu všetci, starí aj mladí, ktorí nemajú problémy s kĺbami. Výhodou behu je, že môžete behať kedykoľvek a kdekoľvek chcete. Ráno, večer, za slnečného počasia, v parku či okolo domu. Vy si vyberáte čas aj miesto. Takisto je na vás, či budete chodiť behať sami alebo si nájdete bežeckého partnera.

Čo budete potrebovať

V prvom rade kvalitnú obuv. Dnes už nie je problém nájsť v obchodoch športovú obuv určenú špeciálne na beh. Výber tej správnej obuvi vám zabezpečí pohodlie pri behaní a vyhnete sa prípadným zraneniam. Dôležité je aj správne oblečenie. To by ste mali vždy prispôsobiť počasiu. V chladných mesiacoch odporúčame vrstvenie oblečenia a nosenie termoprádla. V lete sú vhodné tielka alebo športové podprsenky, šortky a pokrývky hlavy. Nezabudnite si so sebou zobrať aj fľašu vody, aby ste telu dodali stratené tekutiny. A to najdôležitejšie: pred každým behom, aj po ňom venujte niekoľko minút strečingu. Správny strečing znižuje svalové napätie, zlepšuje kĺbovú pohyblivosť a uvoľuje skrátené svalstvo.

 

Športové topy v našej ponuke

Vplyv behu na naše zdravie

Beh, podobne ako aj iné športy, má pozitívne účinky na naše zdravie. Okrem toho, že zvyšuje fyzickú kondíciu, pomáha pri chudnutí, zlepšuje náladu, odbúrava stres a pomáha ľuďom, ktorí trpia depresiami. Tých pozitívnych účinkov je však oveľa viac. Presvedčte sa o nich sami. Stačí si obuť tenisky a vybehnúť von!

 

Športové legíny