Čo si obliecť pod letné šaty?

Výber správneho materiálu spodnej bielizne predstavuje základný kameň úspechu. V lete si pokožka žiada tenší a priedušný materiál, ktorý je schopný spracovávať teplo a neuzatvára ho vo vnútri tkaniny.

 

Možno to znie ako zvláštna otázka… Čo si v lete obliecť pod šaty? Avšak každé ľudské telo sa vyznačuje vysokou mierou individuality, ktorá si žiada osobitý prístup. Zdravotné problémy, kritické partie, prehnaná reakcia pokožky na letné horúčavy. To všetko dokáže prechádzku v letnom počasí trošku znepríjemniť. Ako sa v lete obliekať? Po akej spodnej bielizni siahnuť? Ako zamaskovať problémové partie tak, aby ste sa aj v lete cítili sexi a pohodlne, no zároveň by nič nepresvitalo spod tenkej vzdušnej látky šiat? Na to sa pozrieme v našom ďalšom blogu.

 

Výber správneho materiálu spodnej bielizne predstavuje základný kameň úspechu. V lete si pokožka žiada tenší a priedušný materiál, ktorý je schopný spracovávať teplo a neuzatvára ho vo vnútri tkaniny.

 

Čo je to NILIT priadza?

vzdušné a priedušné spodné prádlo, biele nohavičky, funkčné vlákno, spracováva teplo, Nilit priadza, vysoké nohavičky

Ide o funkčné vlákno, ktoré na rozdiel od iných funkčných materiálov so sebou neprináša takzvané nežiaduce účinky. Nilit priadza nemá negatívny vplyv na poddajnosť, mäkkosť a jemnosť materiálu, do ktorého je vtkaná. Látka sa teda vyznačuje hebkosťou či ľahkosťou a pri nosení navodzuje príjemné pocity. Netlačí, neškriabe pokožku a skvelo sa prispôsobí krivkám tela.

 

Najväčšou a najunikátnejšou supersilou nilit priadze je jej schopnosť spracovať telesnú tepelnú energiu, ktorú následne premení tak, aby pokožka nadmerným teplom nebola zaťažená. Výsledkom tohto procesu je stopercentné odvádzanie telesného tepla smerom von, pričom v zime vzniká stimulačný hrejivý pocit a v lete zasa osviežujúca cirkulácia vzduchu, ktorá predchádza zapareninám a prehriatiu.

 

NILIT priadza má navyše aj antibakteriálne účinky, dôsledkom čoho je nosenie spodnej bielizne hygienické a bezproblémové. Nielenže si priadza poradí s bakteriálnymi zárodkami vylučovanými v pote, ale poskytne maximálnu hygienu a sviežosť intímnym partiám.

 

Nohavičky z NILIT priadze sú teda vhodné nielen v zimných mesiacoch pri športových aktivitách, ale aj v letných horúčavách, kedy úspešne predchádzajú zapareniu pokožky a jej prehrievaniu. Vďaka ich diskrétnosti je možné ich nosiť pod akékoľvek oblečenie, aj pod vzdušné letné šaty. Tvarujúce nohavičky z NILIT priadze navyše opticky zamaskujú plnšie boky a vykúkajúce bruško. Postava tak bude vyzerať súmerne a zoštíhlene aj pri nosení letných šiat.

 

Sieťový pás, ktorého sa pot doslova bojí

pansky sietovy pas cierny, tvarujúca bielizeň, Sieťový sťahujúci pás, jemná a pevná látka, vzdušnosť zabezpečuje sieťovina

Okamžité korigovanie postavy je možné vykonať len pomocou sťahujúcej spodnej bielizne. V zime je to o čosi jednoduchšie – tvarujúce prádlo je prekryté vrstvami oblečenia, a tak človek nemusí premýšľať nad tým, či náhodou nie je bielizeň aj napriek svojej maximálnej diskrétnosti trochu viditeľná.

 

V lete sa však pod ľahkými a mnohokrát i priesvitnými šatami môže zdať, že sťahujúca bielizeň dokáže byť problémom. Zatiaľ čo niekoho môže vystrašiť hrubší materiál, ktorý by napríklad pod šatami z viskózy mohol presvitať, inej žene nemusí byť príjemná myšlienka, že by jej pokožka bola zohrievaná ďalšou vrstvou látky.

 

Avšak ešte skôr, ako tvarujúcu bielizeň počas leta úplne zavrhnete, skúste popremýšľať nad komprisom. Sieťový sťahujúci pás je navrhnutý práve na nosenie v horúcich letných dňoch a je ideálom nie je pod šaty, ale aj pod tričko či košeľu. 

 

Látka je jemná, no dostatočne pevná na to, aby dokázala zamaskovať neželané tukové záhyby. Vzdušnosť zabezpečuje takzvaná sieťovina, ktorá prechádza poteniu a dopraje pokožke bez problémov dýchať. Okraje sieťového pásu sú navrhnuté tak, aby sa pás do tela nezarezával a skvelo splynul s pokožkou, výsledkom čoho je úplná diskrétnosť a neviditeľnosť pod oblečením.

 

Stopka odierajúcim stehnám

Na to, aby žena pod šatami pocítila nepríjemné pocity vznikajúce pri odieraní stehien, vôbec nemusí byť plnšej postavy. S týmto nežiaducim javom sa stretávajú aj štíhle dievčatá, pričom čím dlhšie chôdza trvá, o to viac je vnútorná strana stehien vystavená mechanickému odieraniu. Aj hodinová prechádzka dokáže po sebe zanechať stopy v podobe odretej pokožky, ktorá sa hojí niekoľko dní.

 

Ak vám trenie vnútornej strany stehien znepríjemňuje chôdzu, prípadne musíte neskôr pokožku ošetrovať, stojí za vyskúšanie obliecť si pod šaty zoštíhľujúce krátke šortky s chladivým efektom. Tkanina vytvorí bariéru medzi stehnami, a tak pokožka nebude podstupovať nepríjemný proces trenia.

 

Prílišného prehrievania tela alebo pocitu diskomfortu sa počas nosenia tvarujúcich šortiek nemusíte obávať. Zoštíhľujúci efekt nie je silný, flexibilná látka tukové vankúšiky alebo povolené svalstvo nezatláča, iba fixuje a stabilizuje. Tkanina je pretkaná NILIT priadzou, vďaka čomu je mimoriadne priedušná a vyznačuje sa schopnosťou spracovávať zvýšenú telesnú teplotu tak, aby pokožku neustále udržiavala v optimálnych hodnotách.

 

Veselý detail spestrí každý krok

Tento blog ukončíme „čisto dizajnovým tipom.“  Snehobiele ponožky sú už v dnešnej dobe tak trochu prežitkom. V súčasnosti má každá kreatívna duša možnosť preukázať svoju náturu aj pomocou nápaditých veselých ponožiek, a to bez ohľadu na to, či si zvolí ľahučké letné šaty alebo športové šortky. 

 

Kto má rešpekt pred tým, že bude pútať až príliš veľa pozornosti, môže v pohodlných plátenkách využiť členkové ponožky. Rôzne vzory a široká farebná škála sú dobre skombinovateľné s rôznymi typmi obuvi. Nôžky odeté v pestrofarebných členkovkách vrhnú pozitívny tieň aj na jednofarebný a za iných okolností úplne nudný outfit. 

 

Pre odvážnejšie dámy máme ešte jeden tip – kraťasy, plátenky a ponožky siahajúce do polovice lýtok. Či už zvolíte výraznú farbu alebo hravý vzor, to je len a len na vás. Výsledkom bude dievčenský a svieži výzor, ktorý všetkým naokolo preukáže vašu fantáziu.

 

vesele ponozky na leto vzor pizza, červené a modré ponožky, vysoké ponožky, lifestyle fotografia