Ako si vybrať sťahovaciu bielizeň?

Ako si vybrať tú najlepšiu sťahovaciu bielizeň tak, aby ste boli s jej výsledkom spokojní a mohli ju využívať kedykoľvek či kdekoľvek, je pomerne častá otázka ktorú nám kladiete. S nosením sťahujúceho prádla sú totiž spojené mnohé mýty a polopravdy, ktoré vám nákup nesmierne komplikujú. Rozhodli sme sa preto tie najčastejšie z nich rozobrať v tomto blogu a uľahčiť vám výber vhodnej bielizne, ktorú môžete využívať nielen na výnimočné príležitosti.

ako si vybrať sťahovaciu bielizeň, tvarujúca bielizeň, sťahovacie pásy na brucho

V članku Ako si vybrať sťahovaciu bielizeň? sa dočítate:

Na čo slúži sťahovacia spodná bielizeň?

Nesprávne očakávania, prípadne nepochopenie efektu sťahujúceho spodného prádla dokáže nákup bielizne nemálo skomplikovať alebo od neho odradiť úplne. Čo teda čakať od spodného prádla so sťahujúcim efektom?

Je dôležité uvedomiť si, že ani tá nejlepšia sťahovacia bielizeň nespôsobuje okamžitú stratu nadbytočných kíl, avšak dokáže vytvarovať postavu a zahladiť tukové záhyby, ľudovo nazývané aj „faldíky.“ Vhodne zvolená spodná sťahujúca bielizeň dokáže opticky zoštíhliť postavu až o dve konfekčné veľkosti, vďaka čomu postava pôsobí súmernejšie či pevnejšie a zapnutie aj tesných nohavíc alebo košele je potom omnoho jednoduchšie.

Ako to funguje?

Nakoľko je tukové tkanivo nesmierne mäkké či neforemné a rovnako je to i s povoleným svalstvom, tieto partie by boli omnoho menej rozmerné, ak by boli doslova upnuté k telu. Roztrasené bruško či širšie zmäknuté stehná po oblečení sťahujúcej bielizne okamžite pôsobia štíhlejšie vďaka tomu, že špeciálny materiál s vysokou schopnosťou kompresie tieto partie zafixuje a mierne ich stlačí.

ako funguje stahovacie tvarujuce spodne pradlo

Tuk, ktorý predtým podliehal gravitácii a reagoval aj na pohyb tela, je teraz zastabilizovaný a rovnomerne rozložený na celú oblasť, ktorú pokrýva. Nielenže nepúta toľkú pozornosť, ale problematické partie pôsobia hladšie či súmernejšie. Veľmi dobrým príkladom na ilustráciu je oblasť brucha, na ktorom tuk v sede alebo v predklone vytvára nepekné tukové záhyby a má tendenciu sa zhlukovať do vodorovných pásov. Po oblečení napríklad sťahujúceho tielka je tuková zásoba rovnomerne rozložená na celý povrch bruška. Riasy z tuku sa vďaka kompresii bielizne nemajú možnosť vytvoriť, nakoľko im bielizeň nedovolí podliehať gravitačnej sile. Tuk, čo predtým prevísal ponad nohavice, je teraz pod vrstvou látky, ktorá mu zabraňuje v tom, aby sa doslova prelieval von.

Ako sa človek v sťahovacej bielizni cíti?

V prípade, že ste správne odhadli veľkosť, nosenie sťahujúcej bielizne je príjemné a po čase na ňu úplne zabúdate tak, ako si neuvedomujete napríklad nosenie nohavičiek, boxeriek či pančúch. Materiál, z ktorého je sťahujúca bielizeň vyrobená, má síce vysokú kompresnú schopnosť, no na dotyk je jemný a tenký. 

Mnohokrát je bielizeň vybavená bezšvovými okrajmi, vďaka čomu splýva s pokožkou. Častým vylepšením takéhoto prádla je aj zdvojený lem. To znamená, že látka je na konci v dvoch vrstvách, čo zabezpečuje jej stabilitu. Tielko, zvýšený pás na nohavičkách alebo boxerkách sa tak nevyhŕňa ani pri fyzickej aktivite.

Ľuďom, ktorí doposiaľ sťahujúcu bielizeň nevyskúšali, odporúčame, aby si jej nosenie najprv vyskúšali doma. Spočiatku stačí hodinka a postupne môžete tento interval predlžovať. Vďaka „cvičnému“ noseniu v domácnosti tak máte možnosť zistiť, či ste pri kúpe trafili správnu veľkosť a či je vám táto súčasť odevu pohodlná.

Takmer všetky typy sťahujúcej alebo zoštíhľujúcej bielizne sú vhodné na celodenné nosenie. Výnimku tvoria napríklad sťahujúce legíny, ktoré môžu byť rizikom pre ľudí, ktorí trpia trombózou. V tomto prípade je nutné poradiť sa so svojím lekárom, ktorý vám odporučí, ako dlho môžete legíny mať oblečené, prípadne ich nosenie úplne vylúči.

ako si vybrať najlepšie sťahovaciu bielizeň tvarujuce postavu pre mužov ženy pásy, body, spodnička, nohavičky

Ako si vybrať sťahovaciu bielizeň?

V tomto bode sa dostávame k jadru veci a skôr, ako začnete premýšľať nad preferovanou farbou spodnej bielizne, je potrebné odpovedať si na pár otázok, ktoré čas nákupu a výberu výrazne skrátia.

Ktoré partie chcete tvarovať? Bielizeň, ktorá by ihneď zoštíhlila celé telo, bohužiaľ, neexistuje, a preto je nutné pozrieť sa na seba kritickým okom a vybrať si partie, ktoré potrebujú optickú korekciu. Najčastejšie ide o boky, pás, brucho, zadok či stehná.

Sťahujúca bielizeň na brucho

Táta partia trápi ako pánov, tak aj dámy. Bruško občas potrebujeme zamaskovať nielen vo večerných šatách, ale aj v pracovných dňoch pri nosení tesnejšieho vrchného dielu.

Ak vnímate práve bruško ako svoju najproblematickejšiu oblasť, tak najefektívnejším pomocníkom bude sťahovací pás.

Je tenký, môžete si ho kedykoľvek dať dolu aj počas dňa a navyše ochráni kríže pred chladom, prípadne chrbticu zastabilizuje a predíde bolesti.

Dámy sťahovací pás volia predovšetkým pod šaty a pánsky sťahovací pás je zasa väčšinou volený pod košeľu.

Sťahovací pás dámsky
Novinka
LOR012025NUDES
Pánsky sťahovací pás na brucho biela farba
+ ďalšie
ART.405-CIERNAL
Tvarujúci sieťovaný pás - unisex ART.605RS-CIERNAM

Sťahujúca bielizeň na boky a pás

damske stahovacie body formujuce postavu

S bokmi a pásom sú nespokojné najmä ženy. Hormonálne zmeny, ktorými počas života prechádzajú, totiž najväčšie následky napáchajú práve v tejto časti tela.

Účinnou sťahujúcou bielizňou pre túto oblasť sú sťahovacia spodnička alebo sťahovacie body. Zatiaľ čo spodnička je vhodná predovšetkým pod večerné šaty, body je možné nosiť kedykoľvek, pričom vo výbere oblečenia nie ste nijako obmedzené. Oba typy bielizne dokážu opticky zoštíhliť nielen boky a pás, no i brucho.

 

Ako si obliecť dámske sťahovacie body

Krátke video s odporúčaním, ako si obliekať sťahovacie body, ale aj iná sťahovacia bielizeň, aby si udržalo svoju pružnosť.

 

Sťahujúca bielizeň na zadok a stehná

formujuce damske leginy tvarujuce postavu

Zadoček a stehná sa formujú len veľmi ťažko a ak svalstvo na nich pravidelne netvarujete dôsledným cvičením, môže sa z nich stať problematická partia. Sťahujúca bielizeň dokáže zadoček spevniť, mierne zaguľatiť, vďaka čomu pôsobí vyšportovane a súmerne.

Ak chcete zoštíhliť oblasť stehien, najlepšou voľbou budú zoštíhľujúce krátke legíny. Stehná sú spevnené a vytvarované, takisto sa prechádza odieraniu ich vnútornej strany a zadoček pôsobí žensky a guľato. Nakoľko siahajú až nad bruško, je zoštíhlená aj oblasť bokov, pása a brucha.Ak vás trápi iba väčší a nesúmerný zadoček, najviac si obľúbite tvarujúce nohavičky. Oblasť zadočku modelujú, svalstvo je pod vplyvom kompresie spevnené a pri pohybe je súmerné.

Aký efekt požadujete najviac?

Pri výbere je nutné vybrať si aj požadovaný efekt. Je totiž rozdiel medzi optickým zoštíhlením, tvarovaním či spevnením danej partie. Väčšinou sa všetky účinky sťahujúcej bielizne nesú ruka v ruke, avšak vždy je jeden z nich takpovediac primárny.

Zoštíhlenie

Ide o klasické stiahnutie problematickej partie a fixáciu poddajných tukových vankúšikov k telu. Výsledkom je postava, ktorá je už na prvý pohľad štíhlejšia, a nosenie bielizne so zoštíhľujúcim efektom napomáha k ľahšiemu obliekaniu tesného a priľahlého oblečenia. Bielizeň s najsilnejšou kompresnou schopnosťou dokáže postavu zoštíhliť až o dve konfekčné veľkosti.Najviac zoštíhľujúci efekt vykazuje bielizeň, medzi ktoré patria sťahovací pás, nohavičky so zvýšeným pásom, sťahujúce body či pánske zoštíhľujúce tielko

Sťahovacie tielko pánske
Novinka
€42,00

 

+ ďalšie

 

LOR011002WHITES
stahovacie tielko dámske prírodná farba ART.342-CIERNASM
2	37 stahovacie tielko dámske prírodná farba bezšvové
od €33,30

 

 

+ ďalšie

 

ART.606-BIELAL

Tvarovanie

Tvarujúci efekt najviac ocenia dámy, ktoré sú so svojou konfekčnou veľkosťou spokojné, avšak občas ich v tesnom oblečení prekvapí vypuklejšie bruško alebo boky, ktoré ponad užšie nohavice vytvárajú nepekný previs. Bielizeň, ktoré tvaruje, zafixuje tuk alebo uvoľnené svalstvo či kožu, a nedovolí, aby tieto časti pretekali ponad kúsky oblečenia. Najlepší tvarujúci efekt možno čakať od sťahujúcej spodničky alebo legín so zvýšeným pásom a najčastejšie sa tvarovanie postavy využíva v oblasti bokov a pása.

Tvarovacie legíny v našej ponuke

ALINA D001954MI068 BE0001 MAIN 03
Novinka
ALINA-PRIRODNA-S

Spevnenie

Spevňujúci efekt je najviac žiadaný v partiách zadočku a stehien, avšak takisto ho od bielizne požadujú aj ženy v popôrodnom období, ktoré síce počas tehotenstva výrazne nepribrali, no oblasť bruška je povolená a koža potrebuje čas, kým sa jej prinavráti elasticita.

Spevnenie znamená, že mäkké tukové vankúšiky a nevyformované svalstvo je vplyvom bielizne mierne stlačené, dôsledkom čoho daná partia tela vyzerá na pohľad pevne. Pri športe alebo chôdzi tieto oblasti nepodliehajú gravitačnej sile, nakoľko sú stabilizované pevnou a elastickou látkou.Ak chcete niektorú časť tela iba spevniť a zoštíhliť len minimálne, najviac oceníte pre oblasť zadočku a stehien legíny, prípadne spevňujúce kraťasy, ktoré je možné obliecť aj pod sukňu.

Vhodná veľkosť

Často sa stretávame s tým, že si zákazníci zámerne objednávajú menšiu konfekčnú veľkosť, čo má za následok obrovské sklamanie pri obliekaní a prvom vyskúšaní. Hoci je tvarujúca bielizeň z vysoko elastického materiálu, stále je nutné vybrať si svoju veľkosť. Inak totiž nebudú sťahovací pás, spodnička či modelujúce legíny správne sedieť a rovnako sa môže objaviť problém, že ich nezapnete alebo nenatiahnete vôbec.

S menšou veľkosťou sa taktiež spája aj nepohodlie pri nosení a množstvo drobných komplikácií, ktoré nosenie prádla znepríjemňujú. Častým javom je vyhŕňanie bielizne, nakoľko si látka „hľadá“ miesto na tele, kde nebude príliš napnutá. Voľba menšej veľkosti v žiadnom prípade neznamená zvýšený sťahujúci efekt. Bielizeň je navrhnutá a ušité tak, aby tie najlepšie účinky vykazovalo na postave, ktorá sa zmestí do veľkostného rozmedzia danej konfekčnej veľkosti.Preto si zvoľte veľkosť, akú bežne nosíte. Aby ste mali úplnú istotu, premerajte sa a výsledky merania porovnajte s tabuľkou konfekčných veľkostí, ktorú nájdete pri každom produkte.

Výber farebného odtieňu

Pri výbere farby je potrebné zvážiť, pod aké oblečenie si bielizeň budete obliekať najčastejšie. Niektoré kúsky si totiž žiadajú maximálnu diskrétnosť a určite neoceníte, ak napríklad zvýšený pás nohavičiek bude presvitať popod priesvitnejšiu blúzku či tričko.

Čierny variant bielizne je vhodný pre tých, ktorí majú v šatníku prevažne tmavšie kúsky. Čierna farba je ideálna pri kúpe tielka, spodničky alebo legín či kraťasov, ktoré sú vždy prekryté nohavicami. Rovnako je táto farba obľúbená aj pri kúpe podprsenky.

Biely farebný variant zasa poteší tých, ktorí majú v šatníku biele košele, nadýchané, svetlé priesvitné materiály alebo aj nohavice, spod ktorých tmavá farba vykúka. Na bielu preto stavte pri kúpe podprsenky, tielka či body.

Telová farba, inak ľudovo prezývaná aj prírodná, predstavuje najvšestrannejší variant. Telová farba najviac splýva s pokožkou, nepúta pozornosť ani pod vzdušnou a priesvitnou látkou. Telový odtieň vás nesklame pri kúpe sťahovacieho pásu, nohavičiek, ktoré siahajú až nad boky.