Ako zhodi┼ą z brucha?

Brucho predstavuje oblas┼ą, ktor├í dok├í┼że opticky postavu najviac zdeformova┼ą, a to aj v pr├şpade, ┼że ostatn├ę ─Źasti tela s├║ s├║mern├ę ─Źi vypracovan├ę. Jednoducho aj men┼íie vypukl├ę bru┼íko vie vrhn├║┼ą nepekn├Ż tie┼ł na celkov├Ż dojem. Tukov├ę z├íhyby sa v tejto oblasti maskuj├║ len ve─żmi ┼ąa┼żko, obtiahnut├ę oble─Źenie neprich├ídza do ├║vahy a postava d├┤sledkom toho vyzer├í omnoho mohutnej┼íie, hoci je v in├Żch ─Źastiach ├║tla. Ako zhodi┼ą z brucha, pre─Źo sa tuk v tejto oblasti tak r├Żchlo uklad├í a ak├ę rizik├í s├║ spojen├ę s tukom na bru┼íku?
 

Je tuk na bruchu a v oblasti p├ísa nebezpe─Źn├Ż?

Ak je va┼ía postava sk├┤r ┼ít├şhla a drobn├í, no kaz├ş ju vypukl├ę bru┼íko, ktor├ę je tvrd├ę, je na─Źase zbystri┼ą pozornos┼ą. Odborn├şci toti┼ż hovoria, ┼że tento jav je ove─ża nebezpe─Źnej┼í├ş a nesie so sebou viac zdravotn├Żch riz├şk, ako keby ste trpeli nadv├íhou.┬á
 
Tukov├ę z├ísoby v tejto ─Źasti tela toti┼ż disponuj├║ in├Żm typom tuku, ako napr├şklad oblas┼ą stehien ─Źi sedac├şch svalov. Brucho je najbli┼ż┼íie k vn├║torn├Żm org├ínom a okrem podko┼żn├ęho tuku, ktor├Ż vytv├íra ne┼żelan├ę tukov├ę riasy, sa tu dok├í┼że hromadi┼ą aj viscer├ílny tuk, ktor├Ż oba─żuje org├íny v bru┼ínej dutine. Pr├íve tento druh tuku je nebezpe─Źn├Ż a prin├í┼ía so sebou nemal├║ ┼ík├ílu riz├şk.
 
Vn├║torn├ę org├íny teda aj napriek bru┼ínej stene dok├í┼żu ÔÇ×─Źerpa┼ąÔÇť tuk, ktor├Ż sa v bruchu ulo┼żil. Naj─Źastej┼íie ide o pe─Źe┼ł, ktor├í ho premie┼ła na cholesterol a nepriaznivo napom├íha k tomu, aby cirkuloval v krvnom obehu. V d├┤sledku toho sa cholesterol absorbovan├Ż z bru┼ín├Żch tukov├Żch z├ísob m├┤┼że hromadi┼ą na sten├ích tepien.
 
T├Żmto procesom, ktor├Ż sa v tele odohr├íva takpovediac potajomky a potichu, sa zvy┼íuje riziko infarktu ─Źi mozgovej pr├şhody a dl├í┼żdi sa t├Żm cesta k vypuknutiu cukrovky druh├ęho typu.
 

Čo je to viscerálny tuk?

Ide o u┼ż spomenut├Ż tuk, ktor├Ż sa nehromad├ş priamo pod ko┼żou, ale vo vn├║tri tela v bl├şzkosti vn├║torn├Żch org├ínov. Mnohokr├ít zodpoved├í za naf├║knut├ę a vypukl├ę bru┼íko, hoci pr├íve nie ste najeden├Ż alebo v├ís netr├ípia ak├║tne tr├íviace ┼ąa┼żkosti v podobe plynatosti ─Źi z├ípchy.┬á
 
Mieru a podiel viscer├ílneho tuku v tele v├Żrazne zvy┼íuj├║ sp├┤sob stravovania a ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl. Prij├şmanie nas├Żten├Żch mastn├Żch kysel├şn, po┼ż├şvanie alkoholu, nedostatok pohybu ─Źi sedav├ę zamestnanie, nevyv├í┼żen├í strava, v ktorej prevl├ídaj├║ pr├íve tuky ÔÇô toto v┼íetko s├║ faktory, ktor├ę k n├írastu viscer├ílneho tuku prispievaj├║.
 

Pre─Źo je bru┼íko ve─Źne naf├║knut├ę a uklad├í sa na ┼łom tuk?

Oblej┼íie brucho a hromadenie tuku v tejto oblasti m├┤┼że ma┼ą viacero pr├ş─Źin. Nie je v├Żnimkou, ┼że aj akt├şvne ┼íportuj├║ci ─żudia, ktor├ş v nemalej miere dbaj├║ o zachovanie zdrav├ęho ┼żivotn├ęho ┼ít├Żlu, musia bojova┼ą s tukov├Żmi riasami v bru┼ínej oblasti. Medzi naj─Źastej┼íie pr├ş─Źiny neust├íle oblej┼íieho brucha patria:
 
 • Cukor a pr├ízdne kal├│rie
 • Alkohol
 • M├ílo pohybu
 • Hormon├ílne zmeny
 • Nerovnov├íha ─Źrevn├Żch bakt├ęri├ş
 • Nedostatok vl├íkniny
 • M├ílo sp├ínku
   

Cukor a prázdne kalórie

Cukor predstavuje r├Żchlu energiu, ktor├║ ak nevyu┼żije takmer ihne─Ć od jej prijatia, za─Ź├şna si ju uklada┼ą. Preto je d├┤le┼żit├ę objekt├şvne zhodnoti┼ą, kedy je ─Źas na ma┼íkrtenie a kedy by ste si mali tabu─żku ─Źokol├ídu rad┼íej odpusti┼ą. Ak m├íte pred sebou polhodinu r├Żchlej┼íej ch├┤dze, pr├şpadne v├ís ─Źak├í n├íro─Źn├Ż a stresuj├║ci de┼ł v pr├íci, doplnen├şm r├Żchlej energie ni─Ź nepokaz├şte. V ┼żiadnom pr├şpade v┼íak ─Źokol├ída, ─Źipsy ─Źi sladen├Ż n├ípoj nepredstavuj├║ ide├ílnych spolo─Źn├şkov pri pozeran├ş filmu, kedy telo nevykon├íva ┼żiadnu fyzick├║ aktivitu.
 
Rovnako je to aj s jedlami, ktor├Żch kalorick├í hodnota je vysok├í, av┼íak z nutri─Źn├ęho h─żadiska v├í┼ímu organizmu nedodaj├║ ni─Ź. Ide predov┼íetk├Żm o fast food, polotovary a in├ę chu┼ąovky, ktor├ę tak ako r├Żchlo a naplno zas├Żtia, sp├┤sobuj├║ aj promptn├ę priberanie.┬á
 

Alkohol

N├ípoje s obsahom alkoholu s├║ skvel├Żm pr├şkladom pr├ízdnych kal├│ri├ş. V├Ż┼żivu telu nedod├í ┼żiadnu a navy┼íe sp├┤sobuje pocit nekontrolovate─żn├ęho hladu, d├┤sledkom ─Źoho sa kalorick├Ż pr├şjem e┼íte viac zvy┼íuje. Dve piv├í ─Źi p├ír poh├írov v├şna bez probl├ęmov, ─Źo sa t├Żka kal├│ri├ş, nahradia jednu porciu jedla. Po preh├Żrenej noci, kedy alkohol te─Źie potokom, si m├┤┼żete by┼ą ist├Ż, ┼że v├ím okrem bolesti hlavy pribudn├║ aj tukov├ę vank├║┼íiky.
 

Málo pohybu

cviky na brucho Telo potrebuje stimul v podobe pohybu. Inak jeho svalstvo ochabuje a r├Żchlej┼íie sa na ┼łom uklad├í tuk. Spa─żovanie kal├│ri├ş prebieha aj v noci po─Źas sp├ínku a je preuk├ízan├ę, ┼że ─Ź├şm viac svalstva ─Źlovek na tele m├í, t├Żm viac energie v noci sp├íli. Vypracovan├í a svalnat├í postava sa teda u┼ż po─Źas odpo─Źinku r├Żchlej┼íie vyrovn├íva s kalorick├Żm prebytkom, ktor├Ż po─Źas d┼ła prijme. Zm├Ąknut├ę telo, ktor├ę zdobia len ovisnut├ę tukov├ę vank├║┼íiky a ochabnut├í ko┼ża, je nielen z tohto h─żadiska v nev├Żhode a priberanie je pre┼ł hra─Źkou.
 

Hormonálne zmeny

Dramatick├Żm hormon├ílnym zmen├ím podliehaj├║ po─Źas svojho ┼żivota predov┼íetk├Żm ┼żeny. Samotn├Ż men┼ítrua─Źn├Ż cyklus m├í na svedom├ş kol├şsanie horm├│nov, s ktor├Żmi sa sp├íjaj├║ n├ívaly hladu, nechutenstvo a tr├íviace ┼ąa┼żkosti. Tie okrem in├ęho so sebou prin├í┼íaj├║ aj nafukovanie bru┼íka a balansovanie telesnej hmotnosti.┬á
Obdobie menopauzy samo osebe pod vplyvom hormon├ílneho koktejlu spoma─żuje metabolizmus. Hoci sa tento jav d├í ─Źiasto─Źne zmierni┼ą zdravou stravou a pravideln├Żm cvi─Źen├şm, v menopauze je viac ─Źi menej nutn├ę zmieri┼ą sa s t├Żm, ┼że sa postava m├┤┼że zmeni┼ą.
 

Nerovnov├íha ─Źrevn├Żch bakt├ęri├ş

Ke─Ć je neporiadok v ─Źrev├ích, odraz├ş sa to aj na vonkaj┼íku. Okrem naf├║knut├ęho bru┼íka sa zhor┼í├ş stav pleti a v├Żnimkou nie je ani to, ke─Ć v├ís prekvapia probl├ęmy so sp├ínkom ─Źi s├║streden├şm. V tomto pr├şpade nejde o priberanie v oblasti p├ísa a brucha, sk├┤r je bru┼íko na dotyk tvrd├ę, v priebehu d┼ła samovo─żne men├ş svoju ve─żkos┼ą a nie je mo┼żn├ę ho skry┼ą ani pod vo─żnej┼í├şm oble─Źen├şm.
 

Nedostatok vlákniny

Miziv├Ż podiel vl├íkniny v strave ├║zko s├║vis├ş s predch├ídzaj├║cim bodom. Ak telu ch├Żba vl├íknina, ┼ąa┼żkosti s tr├íven├şm a vypr├ízdnen├şm ─Źriev s├║ len ot├ízkou ─Źasu. Vl├íkninu ako tak├║ mo┼żno rozdeli┼ą na rozpustn├║ a nerozpustn├║.┬á
 
Rozpustn├í vl├íknina dok├í┼że na seba naviaza┼ą vodu, v─Ćaka ─Źomu sa jej konzistencia men├ş na g├ęlov├║. Svoje prv├ę ÔÇ×povinnostiÔÇť si pln├ş u┼ż v ┼żal├║dku, kde zni┼żuje jeho aciditu, a pokra─Źuje naprie─Ź tr├íviacim traktom tenk├Żm a hrub├Żm ─Źrevom. Pln├ş funkciu akejsi potravy pre blahod├írne ─Źrevn├ę bakt├ęrie, m├í vplyv na absorpciu lipidov, reguluje hladinu cholesterolu a vyrovn├íva cukor v krvi.
 
Nerozpustn├║ vl├íkninu m├┤┼żete pozna┼ą aj pod pojmom celul├│za a jej hlavnou ├║lohou je zlep┼íovanie tr├ívenia ─Źi priechodnosti ─Źriev. Z vn├║tra ─Źrevn├Żch stien p├┤sob├ş ako jemn├Ż ┼ímirgel, ktor├Ż zr├Żch─żuje ─Źrevn├║ peristaltiku a priaznivo ovplyv┼łuje konzistenciu obsahu vylu─Źovan├Żch l├ítok. Ak je v potrave dostatok vl├íkniny, vypr├ízd┼łovanie je pravideln├ę a brucho je ploch├ę.
 
┼Żiadny druh vl├íkniny organizmus nedok├í┼że vstreba┼ą, av┼íak jej deficit v├ím d├í ihne─Ć poc├şti┼ą. Vl├íkninu n├íjdete v rastlinnej strave a jej najv├Ą─Ź┼í├ş podiel z├şskate, ak do jed├ílni─Źka zarad├şte celozrnn├ę produkty, bielu ry┼żu vymen├şte za hned├║ a poobzer├íte sa po poh├ínke, bulgure alebo konopn├Żch semienkach. Samozrejmos┼ąou je dostatok ovocia a zeleniny.
 

Málo spánku

Aj po─Źas noci v na┼íom organizme funguj├║ biologick├ę hodiny. Hoci telo odpo─Ź├şva, neust├íle sa v ┼łom odohr├ívaj├║ d├┤le┼żit├ę procesy, ktor├ę sa staraj├║ o spr├ívne fungovanie organizmu. Nedostatok sp├ínku ─Źi nepravideln├Ż sp├ínkov├Ż re┼żim nepriaznivo vpl├Żvaj├║ aj na tr├ívenie. Nie je v├Żnimkou, ┼że u┼ż po jednej prebdenej noci sa telo hor┼íie vypr├ízd┼łuje.┬á
A navy┼íe ÔÇô neodd├Żchnut├Ż organizmus si po─Źas d┼ła p├Żta viac energie, a tak v├ís prekvap├ş nutkav├Żm a neuhasite─żn├Żm pocitom hladu. Zv├Ą─Ź┼ía v├ís prepadne chu┼ą na nie─Źo kalorick├ę a nezdrav├ę, preto┼że unaven├ę telo po┼żaduje r├Żchly pr├şsun energie, ktor├║ m├í probl├ęm spotrebova┼ą. V├Żsledkom je op├Ą┼ą iba ukladanie tukov├Żch z├ísob.
 

Ako zhodi┼ą z brucha cvi─Źen├şm?

Pravidlo ─Ź├şslo jeden znie: Zabudnite na bru┼í├íky! Efektivita tohto cviku je len nepatrn├í, nako─żko pri klasick├Żch bru┼í├íkoch nam├íhate iba spodn├║ ─Źas┼ą bru┼ín├Żch svalov. Bo─Źn├ę a vrchn├ę bru┼ín├ę svaly s├║ napriek ve─żk├ęmu ├║siliu, ktor├ę si toto cvi─Źenie vy┼żaduje, neakt├şvne, a nadov┼íetko d├ívate poriadne zabra┼ą aj kr─Źnej chrbtici, predov┼íetk├Żm vtedy, ak tento cvik nevykon├ívate spr├ívne.
 
Preto pri cvi─Źen├ş treba zva┼żova┼ą, ─Źi d├íte zabra┼ą bruchu komplexne na celej jeho ploche. Napodiv, v┼íetky cviky, ktor├ę najviac formuj├║ bru┼ín├ę svalstvo, vyzeraj├║ na poh─żad ban├ílne a jednoducho, av┼íak len ─Źo sa ich odhodl├íte vysk├║┼ía┼ą, zist├şte, ┼że v─Ćaka nim problematick├ę partie podstupuj├║ ├║─Źinn├║ z├í┼ąa┼ż.
 

 

Z├íkladn├ę pravidl├í (nielen) pri cvi─Źen├ş brucha:

Spr├ívne d├Żchanie

Sp├┤sob, ak├Żm po─Źas cvi─Źenia d├Żchate, sa zvykne podce┼łova┼ą. V skuto─Źnosti je v┼íak spr├ívna technika d├Żchania rovnako d├┤le┼żit├í ako samotn├Ż pohyb a vyv├şjan├í z├í┼ąa┼ż na svalstvo. Ak nie je vzduch z p─ż├║c uvo─ż┼łovan├Ż v spr├ívnom ─Źase, efektivita dan├ęho cviku kles├í, dokonca sa ┼żelan├ę v├Żsledky nemusia dostavi┼ą v├┤bec.
 
Ako teda spr├ívne pri cvi─Źen├ş d├Żcha┼ą? Majte na pam├Ąti, ┼że v├Żdych mus├ş za─Ź├şna┼ą v momente, kedy svalstvo podlieha z├í┼ąa┼żi. Predstavte si, ┼że le┼ż├şte na rovnej podlo┼żke, vo vzpriamen├Żch noh├ích m├íte fitloptu a sna┼ż├şte sa ju nohami dv├şha┼ą nahor. N├ídych prich├ídza, k├Żm je telo v pokoji a s v├Żdychom za─Ź├şnate, akon├íhle nohy zdvihnete z podlo┼żky.
 

┼Żiadna boles┼ą

Pri ka┼żdom cvi─Źen├ş plat├ş, ┼że boles┼ą ─Źi praskanie v k─║boch, pr├şpadne p├ílenie a pnutie ┼íliach nie je pozit├şvnym sign├ílom. Cvi─Źenie bru┼íka si naj─Źastej┼íie odn├í┼ía pr├íve chrbtica. Pr├şli┼ín├Ż tlak, v niektor├Żch pr├şpadoch aj pocity elektrick├Żch v├Żbojov, zna─Źia len jedin├ę ÔÇô ┼że dan├Ż cvik nie je vykon├ívan├Ż spr├ívne. Dbajte o d├┤sledn├ę dr┼żanie tela a pozorujte, ─Źi najv├Ą─Ź┼íiemu n├ítlaku podliehaj├║ bru┼ín├ę svaly.
 

Cviky, ktor├ę daj├║ bru┼íku najviac zabra┼ą

 • Zdv├şhanie n├┤h v ─żahu
 • Pohyb do str├ín so z├í┼ąa┼żou
 • Plank

Zdv├şhanie n├┤h v ─żahu

T├Żmto cvikom si spevn├şte priamy bru┼ín├Ż sval, predov┼íetk├Żm jeho spodn├║ ─Źas┼ą. ─Żahnite si na chrb├ít, cel├ę telo je polo┼żen├ę na rovnej podlo┼żke. Hlavou, trupom ─Źi rukami neh├Żbete v├┤bec, pohyb vykon├ívaj├║ len doln├ę kon─Źatiny tak, aby v├┤bec neboli ohnut├ę. Kolen├í s├║ vystret├ę, ruky s├║ ├║plne uvo─żnen├ę a pohybu napom├íhaj├║ ─Źo najmenej. Pomaly zdv├şhajte nohy nahor, a┼ż k├Żm s podlo┼żkou nevytvoria 60┬░ uhol. Ak je tento cvik pre v├ís ve─żmi jednoduch├Ż, za┼ąa┼żte nohy ─Źlenkov├Żmi man┼żetami so z├íva┼ż├şm. Opakujte 25kr├ít v troch s├ęri├ích.
 

Pohyb do str├ín so z├í┼ąa┼żou

Vyt├í─Źanie trupu do str├ín vyformuje bo─Źn├ę bru┼ín├ę svaly. Sadnite si, pokr─Źte nohy a zdvihnite ich p├Ą┼ą centimetrov nad zem. Pripravte si z├í┼ąa┼ż v rozmedz├ş 1 ÔÇô 5 k├şl (─Źinku, kettlebel, f─ża┼íu naplnen├ę vodou, medicimbalÔÇŽ), ktor├║ si posedia─Źky so zdvihnut├Żmi nohami budete doslova prehadzova┼ą z ─żavej strany na prav├║. Pri tomto cviku vyt├í─Źate iba trup, z├í┼ąa┼ż dr┼żia ruky. Opakujte 20kr├ít v troch s├ęriach.
 

Plank

V poslednej dobe je tento cvik nesmierne ob─ż├║ben├Ż, nako─żko sp├┤sobuje skuto─Źne efekt├şvne vyformovanie nielen bru┼ínej oblasti, no spevn├ş aj svaly na ruk├ích, chrbte a stehn├ích. Vystret├ę telo je podopieran├ę na predlaktiach a od hlavy a┼ż po ┼ípi─Źky vytv├íra s├║visl├║ l├şniu. Dbajte o to, aby ste sa nepreh├Żbali ─Źi nehrbili, a sna┼żte sa vydr┼ża┼ą aspo┼ł jednu min├║tu, pr├şpadne a┼ż do ├║pln├ęho vysilenia.┬á
 

Pre─Źo je d├┤le┼żit├ę ma┼ą ploch├ę a vypracovan├ę bru┼íko?

Pevn├ę bru┼ín├ę svalstvo je stavebn├Żm kame┼łom cel├ęho tela. Ak patr├şte medzi pr├şle┼żitostn├Żch ┼íportovcov a ak├íko─żvek aktivita u v├ís predstavuje sk├┤r sp├┤sob odpo─Źinku, sna┼żte sa aspo┼ł trochu zamera┼ą aj na bru┼ín├║ oblas┼ą. Oplat├ş sa to hne─Ć z nieko─żk├Żch d├┤vodov:
 

Lep┼íia pohyblivos┼ą, netrpia in├ę ─Źasti tela

Ak je bru┼ín├í ─Źas┼ą obalen├í tukom a nie je spevnen├í, jej funkciu pri pohybe na seba preberaj├║ in├ę ─Źasti tela, pre ktor├ę to predstavuje nadmern├║ z├í┼ąa┼ż. U┼ż samotn├í ch├┤dza nie je tak├í, ako by po spr├ívnosti mala by┼ą, a in├ę, o nie─Źo nam├íhavej┼íie ─Źinnosti, dok├í┼żu z dlhodob├ęho h─żadiska zdeformova┼ą chrbticu, kolen├í ─Źi bedr├í. Vypracovan├ę bru┼íko je teda z├íkladom pre zdrav├Ż pohybov├Ż apar├ít, v ktorom ka┼żd├í ─Źas┼ą pln├ş svoju ├║lohu, na ktor├║ je predur─Źen├í.
 

Opora pre chrbát

Stabilitu chrbtovej oblasti nepodporuj├║ len chrbtov├ę svaly, ale aj tie, ktor├ę sa ukr├Żvaj├║ na bruchu. Ak v├ís tr├ípia bolesti v kr├ş┼żovej chrbtici, nemus├şte sa nutne sna┼żi┼ą o vyrysovan├ę tehli─Źky na bruchu. ─îo sa t├Żka chrbta, najviac ho podopieraj├║ ┼íikm├ę a prie─Źne bru┼ín├ę svaly. Je to z d├┤vodu, ┼że kr├ş┼że d├┤sledkom svojej anat├│mie nemaj├║ z prednej ─Źasti svalstvo, ktor├ę by zais┼ąovalo jeho stabilitu.
 

Minimalizovanie bolesti v k─║boch a predch├ídzanie ├║razom sp├┤soben├Żch opotrebovan├şm

Telesn├í hmotnos┼ą by sa mala udr┼żiava┼ą na optim├ílnej hranici, inak si prebyto─Źn├ę tukov├ę z├ísoby odtrpia k─║by na noh├ích. Najviac s├║ nadv├íhou alebo obezitou po┼íkoden├ę predov┼íetk├Żm kolen├í, ktor├ę patria medzi najkomplikovanej┼íie a z├írove┼ł i najza┼ąa┼żovanej┼íie k─║by na ─żudskom tele.┬á
 

Ako vypukl├ę bru┼íko zamaskova┼ą, k├Żm si ho nevyformujete cvi─Źen├şm?

Niekedy na dosiahnutie v├Żsledkov sta─Ź├ş naozaj m├ílo. S┼ąahovacie spodn├ę pr├ídlo povolen├ę bru┼íko zafixuje a opticky vyhlad├ş, v─Ćaka ─Źomu p├┤sob├ş s├║mernej┼íie a plocho. Niektor├ę typy s┼ąahovacej bielizne dok├í┼żu zmen┼íi┼ą postavu a┼ż o jednu ─Źi dve konfek─Źn├ę ve─żkosti. Poskytuj├║ v├ím z├íruku, ┼że si pohodlne navle─Źiete aj tesnej┼íie a priliehavej┼íie k├║sky zo svojho ┼íatn├şka.┬á
 
 • S┼ąahovacie tielko
 • S┼ąahovacia spodni─Źka
 • S┼ąahovac├ş p├ís
 • Nohavi─Źky so zv├Ż┼íen├Żm p├ísom
 • Zo┼ítih─ż├║j├║ce tri─Źko
 • Tvaruj├║ce leg├şny alebo kra┼ąasy

S┼ąahovacie tielko

Tento k├║sok bielizne m├┤┼żete v zime zvoli┼ą ako alternat├şvu klasick├ęho tielka. Okrem bru┼íka vyformormuje aj boky ─Źi p├ís, udr┼ż├ş v teple chrb├ít a vn├║torn├ę org├íny, ktor├ę si na zimu citliv├ę. S┼ąahovacie tielko je absol├║tne diskr├ętne a nep├║ta pozornos┼ą ani pod tesnej┼í├şm oble─Źen├şm.
 

S┼ąahovacia spodni─Źka

Spodni─Źka s tvaruj├║cim efektom predstavuje skvel├║ vo─żbu na ┼ípeci├ílne pr├şle┼żitosti, kedy je viac-menej povinnos┼ąou obliec┼ą si elegantn├ę dlh├ę ┼íaty. V─Ćaka tomu, ┼że efekt├şvne modeluje postavu, sa nemus├şte b├í┼ą ani odv├í┼żnej┼í├şch a u┼ż┼í├şch ┼íiat, ktor├ę hodnoverne kop├şruj├║ krivky tela.
 

S┼ąahovac├ş p├ís

Ide├ílny pomocn├şk pre mu┼żov aj ┼żeny, ktor├Ż si porad├ş aj s v├Ą─Ź┼í├şm bru┼íkom. Vyrovn├í tukov├ę z├íhyby a predch├ídza ich ÔÇ×pretekaniuÔÇť ponad priliehav├ę oble─Źenie. V predklone alebo v sede bude oblas┼ą brucha spevnen├í a nebud├║ sa na nej vytv├íra┼ą tukov├ę riasy. S┼ąahovac├ş p├ís je mo┼żn├ę nosi┼ą pod ak├Żko─żvek vrchn├Ż diel oble─Źenia.
 

Nohavi─Źky so zv├Ż┼íen├Żm p├ísom

Ide o klasick├ę nohavi─Źky, ktor├Żch horn├Ż lem siaha a┼ż pod hrudn├Ż k├┤┼í. S┼ąahuj├║ce nohavi─Źky s├║ maxim├ílne diskr├ętne, vhodn├ę aj na celodenn├ę nosenie a efekt prin├í┼íaj├║ v oblasti bru┼íka, p├ísa a bokov. Nohavi─Źky Vadis prin├í┼íaj├║ komfort a pohodlie aj int├şmnym parti├ím v─Ćaka antibakteri├ílnemu bavlnen├ęmu klinu s pr├şmesou striebra.
 

Zo┼ítih─ż├║j├║ce tri─Źko

Tri─Źko, ktor├ę dok├í┼że opticky zo┼ít├şhli┼ą postavu, predstavuje vo─żbu ─Ź├şslo jeden predov┼íetk├Żm u p├ínov. Prilieha tesne k telu a m├┤┼żete ho nosi┼ą pod ko┼íe─żu alebo ho v letn├Żch mesiacoch vymen├şte za klasick├ę tri─Źko s kr├ítkym ruk├ívom. Brucho, p├ís a boky tvaruje bez toho, aby ste poci┼ąovali nepr├şjemn├ę pocity v podobe pnutia ─Źi pr├şli┼ín├ęho tlaku. Nosenie je pohodln├ę a o ├║─Źinku tri─Źka nevie nik, iba vy. Na poh─żad sa toti┼ż ned├í rozozna┼ą od be┼żn├ęho oble─Źenia.
 

Tvaruj├║ce leg├şny alebo kra┼ąasy

Zv├Ż┼íen├Ż p├ís s┼ąahuj├║cich leg├şn ─Źi kra┼ąasov zaru─Źuje pohodln├ę prekrytie povolen├ęho bru┼ín├ęho svalstva. Tuk na bru┼íku spevn├ş a zaist├ş, v─Ćaka ─Źomu postava vyzer├í ┼ít├şhlej┼íie a s├║mernej┼íie. V─Ćaka leg├şnam si pohodlne zapnete aj nohavice, ktor├ę s├║ za in├Żch okolnost├ş pr├şli┼í tesn├ę. Obrovskou v├Żhodou je, ┼że leg├şny p├┤sobia ako ochrana vo─Źi odieraniu stehien a dozaista ocen├şte aj ich push-up efekt na zado─Źku.
 
Priemern├ę hodnotenie: 5 (1 hodnotenie)