Prečo začať cvičiť

Chcete sa cítiť a vyzerať lepšie? Zmeňte svoj životný štýl! Najprv by ste mali upraviť Váš jedálníček. Jesť pravidelne, vyberať si zdravé jedlá a piť veľa vody. Strava tvorí asi až 80% úspechu. Ale to nie je všetko. Musíte k tomu pridať ešte aj pohyb. Začiatky nie sú nikdy ľahké. Ale Vy to zvládnete, len vydržte!

Neviete čo cvičiť?

Existuje veľa druhov cvičení, napr. zumba, pilates, jóga atď. Každý má tak možnosť vybrať si to pravé pre seba. Keď si vyberáte cvičenie, porozmýšľajte nad tým, čo chcete cvičením dosiahnuť (schudnúť, spevniť telo a pod.). Do úvahy by ste mali brať aj to, či je dané cvičenie pre Vás vhodné zo zdravotného hľadiska. Aj preto je dobré poradiť sa vopred s lekárom, aby ste sa vyhli prípadným zraneniam.

Aké je ideálne miesto na cvičenie?

Kdekoľvek. Doma, vo fitku, vonku na čerstvom vzduchu. Každý preferuje niečo iné. Niekto obľubuje fitká, pretože má na výber rôzne stroje a môže požiadať o pomoc trénera. Iní radi cvičia v pohodlí domova, podľa videa alebo DVD, lebo nemusia nikam cestovať, čo im šetrí čas aj peniaze.

Kedy a ako často?

Niekomu sa cvičí lepšie ráno, lebo ho to naštartujte do nového dňa. Niekto cvičí radšej večer, keď už má všetky povinnosti vybavené. Rozhodnite sa podľa toho, čo Vám viac vyhovuje. Dôležité však je, aby ste cvičili pravidelne. Vyčleňte si dni, kedy sa budete cvičeniu venovať. Nezabúdajte na oddych! Svaly potrebujú nejaký čas na regeneráciu.

Aké sú výhody cvičenia?

Okrem zlepšenia fyzickej kondície, si vyformujete postavu, budete mať viac sily a energie. Samozrejme cvičenie bude mať priaznivé účinky aj na Vaše psychické zdravie. Vyčistíte si myseľ od každodenných problémov a starostí. Zbavíte sa stresu, uvoľníte sa a budete mať lepšiu náladu.

A na záver...

Nezabúdajte na to, že cvičenie má byť hlavne o zábave. Ak vás nejaké cvičenie nebaví, prestaňte s ním a nájdite si iné. Nenúťte sa do niečoho, len preto, že je to populárne alebo že to cvičia Vaši kamaráti. Každý je iný, má iné potreby a záujmy. Nájdite si to, čo bude baviť Vás, z čoho sa budete tešiť a venujte sa tomu. Vaše telo sa Vám poďakuje.