Denník zumbistky - Cítiť sa sexy

Keď som bola na výške na stáži v Prahe, chodievala som na salsu a laicky som sa učila bachatu (rozumej za pochodu). Boli  to niekedy riadne trapasy, keď som nevedela dešifrovať krok, ku ktorému ma partner viedol. Ale tam na to všetci boli zvyknutí. Ľudia plní živočíšnej radosti. Bolo to krásne obdobie. Zumba mi ho pripomína (až na tých krásnych chlapov - tých tam postrádam). Často máme salsové kroky. Sem-tam bachatové - pre vás, ktoré nepoznáte bachatu mrknite video

Video - Bachata Sensual

Zumba je podobná salse, alebo bachate
 

Jasné, že toto nerobíme. Ale, kto by tak nechcel vedieť tancovať, že? Hlavne, sa cítiť trošku sexy, aj keď ste zahrabaná niekde medzi domácnosťou, dieťaťom a manželom. V tom poslednom prípade je to ideálne, nie? ;) Tancovať tak síce nebudem vedieť asi nikdy, ale krajšia postava a lepšia kondička mi určite pomôžu cítiť sa viac príťažlivo a a sebavedomo. Mám síce problém so schudnutím z brucha (a vždy som mala), ale to nie je nič hrôzostrašné. Určite nič také, čo by neporiešil dámsky sťahovací pás alebo sťahovacie nohavičky. V šatníku ich podľa mňa musí mať každá žena, ktorá nemá 50 kíl. Ja ich nosievam na každý ples. Niežeby som musela, ale zatiaľ musím.

zumba fitness ako sa obliect na zumbu zumba oblečenie bachata tanec zumba pre začiatočníkov

Čo mi pripomína, že som ešte nespomenula ďalšiu hodinu. Bola opäť skvelá. Lektorka vysmiata jak lečo - sa nečudujem, z toľkého pohybu musí byť samí endorfín. Zle mi už nebolo. Pre istotu som nejedla. Dokonca som sa už chytala na niektoré kroky, a môžem povedať, že mám už svoje obľúbené pesničky. Cítim, že mi to prospieva psychicky a fyzicky ani nehovorím - ale veď to asi každá forma pohybu.

Strečing. Tentokrát nás už neminul. POZOR! Toto je len pre silné žalúdky. Ale nie, žartujem. Keby ma videl niekto cudzí, tak sa prepadnem. Vyzerala som ako polámaná mrkva. Seriózne bol pre mňa strečing ťažší ako celá hodina zumby. Ale som rada, pretože mi to otvorilo oči, a len mi to potvrdilo, že som pohyb nutne potrebovala. A čo ty? Si pokojná so svojím pohybovým životom?